Jak grać?

Czyli podstawowa wiedza jaką powinieneś mieć zanim zaczniesz grać
Zacznijmy od tego czym są zakłady i czym jest bukmacherstwo.
Zgodnie z treścią ustawy hazardowej:
Zakładami wzajemnymi są zakłady o wygrane pieniężne lub rzeczowe, polegające na odgadywaniu:
1) wyników sportowego współzawodnictwa ludzi lub zwierząt, w których uczestnicy wpłacają stawki, a wysokość wygranej zależy od łącznej kwoty wpłaconych stawek – totalizatory;
[2) zaistnienia różnych zdarzeń, w których uczestnicy wpłacają stawki, a wysokość wygranych zależy od umówionego, między przyjmującym zakład a wpłacającym stawkę, stosunku wpłaty do wygranej – bukmacherstwo.”

W języku potocznym więc, bukmacherstwo to rodzaj zakładu pomiędzy Graczem a firmą bukmacherską, w którym Gracz ustala stawkę, a ewentualna wygrana zależy od ustalonego przez firmę kursu.

W cytowanej powyżej ustawie pojawia się “zaistnienia różnych zdarzeń”, które w rzeczywistości oznacza wszelkiego rodzaju zdarzenia ze świata sportu (chociaż nie tylko), zaczynając np. od zwycięstwa Polski w meczu z Niemcami, po strzelenie gola przez Lewandowskiego, na liczbie asów w meczu Federera z Nadalem kończąc.

Upraszczając powyższe możemy powiedzieć, że przychodząc do bukmachera:

  • mówisz: “Załóż się ze mną, że nasi pokonają dzisiaj Niemców.”
  • Bukmacher pyta: “Za ile chcesz się założyć?”
  • odpowiadasz: “1.000zł.”
  • Bukmacher odpowiada: “Dobra, za zwycięstwo Polski dam Ci 4.000zł.”
  • decydujesz się zagrać: “OK!”

Po zawarciu zakładu kibicujesz naszym, a po zwycięstwie naszych udajesz się do Bukmachera po wygraną.

Legalny bukmacher

Zgodnie z art. 29a ustawy o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r. zakazane jest urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet oraz uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet. Wyżej wymienione zakazy nie dotyczą urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet na podstawie udzielonego przez Ministra Finansów RP zezwolenia.

W związku z tym, że zakazane jest również uczestniczenie w grach hazardowych w firmach nie posiadających stosownego zezwolenia, przed założeniem konta internetowego warto zapoznać się z listą firm, oferujących legalne zakłady.

Aktualną listę podmiotów, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie
działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet znajdziesz na stronach MoF.

Grając w punktach naziemnych sprawa jest prostsza, gdyż dotychczas jeszcze nikt nie zdecydował się na otwarcie nielegalnego punktu. Biorąc jednak pod uwagę, że pojawiają się w Polsce punkty z automatami, które funkcjonują bez zezwolenia, również polecamy zapoznać się z listą firm posiadających stosowne zezwolenie.

Rejestr domen zakazanych

Jeżeli na powyższych wykazach nie znalazła się firma, w której aktualnie grasz to zapewne grasz nielegalnie co możesz również potwierdzić przeglądając rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą, która ma już ponad 1.600 wpisów (stan na 23.03.18r.) i znajduje się pod adresem hazard.mf.gov.pl.

Podatki

Niestety podobno w życiu są tylko dwie pewne rzeczy: śmierć i podatki. Podatki, które również nie ominęły zakładów wzajemnych, a dodatkowo komplikują życie nie tylko firmom bukmacherskich ale przede wszystkim Graczom, grającym u legalnych Bukmacherów.

Obecnie grając legalnie w Polsce powinieneś wiedzieć, że zapłacisz:

  • podatek od zawarcia zakładu (betting tax) – zakłady wzajemne objęte są 12% podatkiem od każdego zawartego zakładu. Zawierając zakład za 100zł, w rzeczywistości grasz za 88zł, gdyż 12zł firmy bukmacherskie odprowadzają jako podatek.
  • podatek od uzyskanej wygranej (winning tax) – każda wygrana powyżej kwoty 2.280zł objęta jest dodatkowym 10% podatkiem, zwanym potocznie ekstra podatek. Zatem, jeżeli wygrasz np. 3.500zł to Twoja wygrana w rzeczywistości wyniesie 3.150zł (350zł zostanie odprowadzone przez firmę).

Betting tax – zgodnie z ustawą hazardową podatek ten mają odprowadzać firmy, jednak od początku zakładów wzajemnych w Polsce firmy pobierają tą opłatę od swoich Klientów.

Poza faktem, że już na starcie grając w Polsce jesteśmy stratni (płacimy 100zł ale gramy za 88zł) to z powodu tego podatku nie możemy w Polsce obstawiać mocnych faworytów, gdyż nasza wygrana byłaby niższa niż wkład (co jest niezgodne z w/w ustawą hazardową) np: płacąc 100zł za kurs 1,01 otrzymujemy wygraną 88,88zł. Dlatego też najniższym możliwym kursem jaki możemy zagrać jest 1,14.

Niektóre z firm, co jakiś czas, wprowadzają promocje, dzięki którym część podatku “biorą na swoje barki”, o czym więcej w sekcji Bonusy.

Zarejestruj się z kodem: BETER i odbierz: 300zł bez ryzyka
+ 10zł + 20zł

Zarejestruj się z kodem promocyjnym: BETERPL i odbierz Freebet do 200zł

Z kodem BETER odbierzesz pakiet na "dzień dobry" 777zł w tym bonusy, freebety i punkty!

Zarejestruj się i odbierz 2 bonusy powitalne o łącznych korzyściach aż 5000zł i grę bez podatku!

Z kodem BETER odbierzesz pakiet powitalny 2000zł + 20zł bez depozytu!

Dołącz do gry!
Wpłać 250zł i odbierz
FREEBET 250zł

Z kodem: BETER bonus 200% od pierwszej wpłaty, do 300zł! Wpłacasz 150zł, grasz za 450zł!

Z kodem: BETER dostajesz do 900zł! w 3 bonusach + 20zł freebet bez depozytu!

Cashback 1300zł + 200zł na start + 20zł za apkę, a z kodem BETER +20zł (przy 1 wpłacie min. 50zł)

anuluj 
wyczyść kupon 
KUPON
0
0 zł
mecz
typ
kurs
dodaj mecz na kupon klikając w kurs
wygrane z uwzględnieniem aktywnych bonusów
pokaż wygrane pozostałych firm
zminimalizuj

Stawka  zł
AKTYWNE BONUSY Betclic BETFAN Fortuna PZBuk Superbet Totalbet Totolotek