Ekstraklasa – 15. kolejka

automatyczne zapowiedzi spotkań

Poniższe zapowiedzi zostały wygenerowane automatycznie. Więcej tutaj

Zagłębie Lubin vs. Wisła Płock

W meczu 15. kolejki Ekstraklasy w piątek o 18:00 na stadionie Zagłębia, Zagłębie Lubin podejmie Wisłę Płock.

Obie drużyny dzieli pięć pozycji w tabeli ligowej, przyjezdna Wisła jest jedenastą drużyną i do szóstego Zagłębia traci 6 punktów. Poprzednie starcie obu zespołów również odbyło się na terenie obecnych gospodarzy, wówczas górą byli goście, którzy pokonali Zagłębie 1:0.

Drużyna prowadzona przez Martina Ševela wygrała cztery z siedmiu meczów u siebie i co warte odnotowania, u siebie jeszcze nie przegrała. Przyjezdna ekipa Radosława Sobolewskiego w delegacji pokonała rywali w dwóch z sześciu spotkań. Grając przed własną publicznością Zagłębie zdobyło dotychczas 11 bramek tracąc przy tym 6, co daje odpowiednio 1,57 i 0,86 gola na mecz. Goście natomiast w spotkaniach wyjazdowych strzelili 10 goli, tracąc 12, taki dorobek daje średnią 1,67 strzelonych i 2 straconych bramek na mecz. Gospodarze w obecnym sezonie mają na swoim koncie jeden mecz bez strzelonej bramki, goście natomiast rozegrali pięć takich spotkań.

W zespole Zagłębia bramkarzy przeciwników najczęściej pokonywał Lorenco Simic, który zdobył trzy bramki, a najlepszym snajperem Wisły Płock jest Alan Uryga z trzema golami na koncie.

Goście zainkasowali komplet punktów w ostatnich dwóch spotkaniach ligowych.

Raków Częstochowa vs. Pogoń Szczecin

W ramach 15. kolejki Ekstraklasy, dojdzie do spotkania na szczycie, w którym Raków Częstochowa gościć będzie Pogoń Szczecin, mecz rozegra się w piątek o 20:30.

W tym spotkaniu zmierzą się sąsiedzi z tabeli, Raków z 28 punktami na koncie jest aktualnie wiceliderem, a Pogoń , która ma tyle samo punktów na koncie, jest trzecia. Ostatni mecz obu drużyn odbył się na stadionie Rakowa i zakończył się remisem 0:0.

Piłkarze Rakowa wygrali pięć spośród siedmiu domowych meczów, a Pogoń cztery razy triumfowała na boiskach rywali, gdzie rozegrała siedem meczów. W spotkaniach na Stadionie Miejskim Raków strzela średnio 1,71 gola na mecz, a traci 0,86 gola na mecz. Pogoń w meczach wyjazdowych straciła dotychczas 0,71 gola na mecz, strzelając około 1,43 gola. W tym sezonie Raków rozegrał trzy spotkania, w których nie zdobył bramki. Goście z Pogoni w dwóch ze swoich dotychczasowych spotkań nie strzelili gola.

Najskuteczniejszym strzelcem Rakowa jest Vladislavs Gutkovskis, który pięć razy pokonał bramkarzy rywali. Alexander Gorgon strzelił cztery razy dla Pogoni Szczecin.

Przyjezdna drużyna ma serię czterech ligowych zwycięstw.

Warta Poznań vs. Cracovia

W ramach 15. kolejki Ekstraklasy, Warta Poznań gościć będzie Cracovię, mecz rozegra się w sobotę o 15:00.

Obie drużyny dzielą cztery pozycje w tabeli ligowej, przyjezdna Cracovia jest dziesiątą drużyną i nad czternastą Wartą ma 3 punkty przewagi. W Ekstraklasie obie drużyny zagrają przeciwko sobie po raz pierwszy od kilku lat.

Piłkarze Warty wygrali jeden spośród sześciu domowych meczów, a Cracovia dwa razy triumfowała na boiskach rywali, gdzie rozegrała sześć meczów. Aktualna średnia zdobytych bramek Warty przed własną publicznością wynosi 0,5, natomiast straconych 1,33 gola na mecz. W przypadku Cracovii średnie te wynoszą odpowiednio 1,33 i 1,17 gola na mecz. Gospodarze w obecnym sezonie mają na swoim koncie siedem meczów bez strzelonej bramki, goście natomiast rozegrali dwa takie spotkania.

W zespole Warty bramkarzy przeciwników najczęściej pokonywał Mateusz Kuzimski, który zdobył cztery bramki, a najlepszym snajperem Cracovii jest Pelle van Amersfoort z czterema golami na koncie.

Warta schodziła pokonana w ostatnich czterech ligowych spotkaniach z rzędu.

Lechia Gdańsk vs. Jagiellonia Białystok

W meczu 15. kolejki Ekstraklasy w sobotę o 17:30 na Stadionie Energa, Lechia Gdańsk podejmie Jagiellonię Białystok.

W tym spotkaniu zmierzą się sąsiedzi z tabeli, Lechia z 19 punktami na koncie jest aktualnie ósma, a Jagiellonia z 20 punktami jest siódma. Poprzedni mecz między tymi drużynami rozgrywany był na stadionie Jagiellonii, która musiała uznać wyższość drużyny przyjezdnej, przegrywając spotkanie 1:2.

Piłkarze Lechii wygrali trzy spośród siedmiu domowych meczów, a Jagiellonia dwa razy triumfowała na boiskach rywali, gdzie rozegrała siedem meczów. Grając przed własną publicznością Lechia zdobyła dotychczas 12 bramek tracąc przy tym 10, co daje odpowiednio 1,71 i 1,43 gola na mecz. Goście natomiast w spotkaniach wyjazdowych strzelili 7 goli, tracąc 14, taki dorobek daje średnią 1 strzelonych i 2 straconych bramek na mecz. Gospodarze rozegrali dotychczas sześć meczów, w których nie zdobyli bramki, goście na swoim koncie mają trzy takie spotkania.

W zespole Lechii bramkarzy przeciwników najczęściej pokonywał Flavio Paixao, który zdobył siedem bramek, a najlepszym snajperem Jagiellonii Białystok jest Jakov Puljic z ośmioma golami na koncie.

Górnik Zabrze vs. Lech Poznań

W sobotę w 15. rundzie Ekstraklasy, Górnik Zabrze na własnym stadionie powalczy o punkty z Lechem Poznań, pierwszy gwizdek o 20:00.

Obie drużyny dzielą cztery pozycje w tabeli ligowej, przyjezdny Lech jest dziewiątą drużyną i do piątego Górnika traci 6 punktów. Ostatni mecz obu drużyn odbył się na stadionie Lecha i zakończył się wygraną gospodarzy 4:1.

W spotkaniach przed własną publicznością Górnik odnotował trzy zwycięstwa spośród siedmiu rozegranych spotkań, natomiast przyjezdny Lech rozegrał siedem meczów wyjazdowych, z których dwa razy wyszedł zwycięsko. Atak gospodarzy w meczach u siebie posiada średnią liczbę strzelonych bramek na poziomie 1,57 gola na mecz, natomiast obrona traci 1,43 gola na mecz. Goście w meczach wyjazdowych aplikują swoim przeciwnikom średnio 1,71 gola na mecz, inkasując 1,57. W tym sezonie Górnik rozegrał pięć spotkań, w których nie zdobył bramki. Goście z Lecha w dwóch ze swoich dotychczasowych spotkań nie strzelili gola.

Do siatki przeciwników w drużynie Górnika najczęściej trafiał Jesus Jimenez, który ma w dorobku osiem goli. Najlepszym strzelcem Lecha Poznań jest Mikael Ishak, który zgromadził jak dotychczas siedem goli.

Górnik podchodzi do meczu mając serię dwóch ligowych porażek. Podopieczni Dariusza Żurawia będą chcieli przerwać złą passę dwóch ligowych porażek.

Wisła Kraków vs. Piast Gliwice 

W ramach 15. kolejki Ekstraklasy, Wisła Kraków gościć będzie Piasta Gliwice, mecz rozegra się w niedzielę o 15:00.

Będzie to starcie sąsiadów z tabeli, dwunastej drużyny z trzynastą drużyną w tabeli ligowej, obie drużyny mają po 14 punktów. Poprzednie starcie obu zespołów odbyło się na terenie obecnych gości, wówczas górą byli gospodarze, którzy pokonali Wisłę 4:0.

Wisła pokonała rywali na własnym stadionie w jednym z sześciu domowych meczów. Piast na wyjeździe wygrał dwa z siedmiu meczów w delegacji. W spotkaniach na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana Wisła strzela średnio 1,17 gola na mecz, a traci 2,17 gola na mecz. Piast w meczach wyjazdowych stracił dotychczas 1,29 gola na mecz, strzelając około 1,57 gola. W tym sezonie Wisła rozegrała trzy spotkania, w których nie zdobyła bramki. Goście z Piasta w sześciu ze swoich dotychczasowych spotkań nie strzelili gola.

Do siatki przeciwników w drużynie Wisły najczęściej trafiał Jakub Błaszczykowski, który ma w dorobku trzy gole. Najlepszym strzelcem Piasta Gliwice jest Jakub Swierczok, który zgromadził jak dotychczas sześć goli.

Podbeskidzie vs. Legia Warszawa

Już w niedzielę o 17:30 w spotkaniu 15. kolejki Ekstraklasy, Podbeskidzie powalczy o punkty przed własną publicznością z Legią Warszawa.

Obie drużyny dzieli aż 15 pozycji w tabeli ligowej, przyjezdna Legia jest liderem tabeli i nad ostatnim Podbeskidziem ma aż 20 punktów przewagi. Omawiany mecz Ekstraklasy będzie pierwszym spotkaniem od kilku lat, w którym obie drużyny będą miały okazję się zmierzyć w tych rozgrywkach.

W spotkaniach przed własną publicznością Podbeskidzie odnotowało dwa zwycięstwa spośród siedmiu rozegranych spotkań, natomiast przyjezdna Legia rozegrała sześć meczów wyjazdowych, z których pięć razy wyszła zwycięsko, a pozostałych nie przegrała. Atak gospodarzy w meczach u siebie posiada średnią liczbę strzelonych bramek na poziomie 1 gola na mecz, natomiast obrona traci 2,29 gola na mecz. Goście w meczach wyjazdowych aplikują swoim przeciwnikom średnio 1,5 gola na mecz, inkasując 0,33. Gospodarze rozegrali dotychczas pięć meczów, w których nie zdobyli bramki, goście na swoim koncie mają jedno takie spotkanie.

Najskuteczniejszym strzelcem Podbeskidzia jest Kamil Bilinski, który pięć razy pokonał bramkarzy rywali. Tomáš Pekhart strzelił 13 razy dla Legii Warszawa.

Gospodarze nie mogą się aktualnie pochwalić najlepszą formą. Mają na koncie serię czterech przegranych spotkań ligowych.

Stal Mielec vs. Śląsk Wrocław

W poniedziałek w 15. rundzie Ekstraklasy, Stal Mielec na własnym stadionie powalczy o punkty ze Śląskiem Wrocław, pierwszy gwizdek o 18:00.

Obie drużyny dzieli aż 11 pozycji w tabeli ligowej, przyjezdny Śląsk jest czwartą drużyną i nad przedostatnią Stalą Mielec ma aż 10 punktów przewagi. W Ekstraklasie obie drużyny zagrają przeciwko sobie po raz pierwszy od kilku lat.

W spotkaniach przed własną publicznością Stal Mielec odnotowała dwa zwycięstwa spośród sześciu rozegranych spotkań, natomiast przyjezdny Śląsk rozegrał siedem meczów wyjazdowych, z których dwa razy wyszedł zwycięsko. Atak gospodarzy w meczach u siebie posiada średnią liczbę strzelonych bramek na poziomie 1,17 gola na mecz, natomiast obrona traci 2,17 gola na mecz. Goście w meczach wyjazdowych aplikują swoim przeciwnikom średnio 1,29 gola na mecz, inkasując 1,43. Jak do tej pory Stal Mielec nie strzeliła gola w pięciu ze swoich ligowych meczów. Tymczasem Śląsk nie zaliczył gola w trzech spotkaniach tego sezonu.

W zespole Stali Mielec bramkarzy przeciwników najczęściej pokonywał Maciej Domanski, który zdobył pięć bramek, a najlepszym snajperem Śląska Wrocław jest Robert Pich z pięcioma golami na koncie.

Oferta

 

Zarejestruj się z kodem promocyjnym: BETER i odbierz bonusy: 2000zł + 210zł + 20zł

Zarejestruj się z kodem BETER i odbierz bonus powitalny 1200zł
oraz 29zł freebet!

Zarejestruj się z kodem promocyjnym: BETERPL
i odbierz 550zł cashback

Zamień 100zł na 300zł. Bonus 200% od pierwszego depozytu, aż do 200zł!

Zarejestruj się i otrzymaj bonus powitalny od wpłaty aż do 2000zł! i Maxizysk 200zł!

Freebet 20+20zł za rejestrację.
Największy bonus powitalny 5000zł !

Z kodem BETER odbierzesz pakiet powitalny 3333zł + 20zł bez depozytu!

Bonus powitalny do 500zł! Zainstaluj aplikację mobilną i odbierz jeszcze 49zł!
Zarejestruj się i skorzystaj z CashBack do 200zł za pierwszy nietrafiony kupon!

Z kodem: BETER 600zł cashback i bonus do 1000zł przy drugim depozycie!

Zwrot za pierwszy zakład do 150zł! Bonus do 500zł od drugiej wpłaty! Kod: BETER

Zarejestruj się i odbierz pakiet powitalny Premium o wartości nawet 2000zł!

Chelsea – Man Utd.

Chelsea – Man Utd.

W niedzielę o 17:30 na Stamford Bridge Chelsea gościć będzie Manchester United. Po tym jak Tuchel objął stery “The Blues” znacznie poprawili wyniki, wygrali 7 z 9 ostatnich meczów…

Oferta bukmachera

Oferta bukmachera

O co można się zakładać?

Wygrana

Jak wyliczyć wygraną?

Czyli ile zjadają nam podatki?

marża

Co to jest marża?

Czym jest i jak się ją wylicza?

Czym jest kurs?

Czym jest kurs?

Czym jest i skąd się bierze?

anuluj 
wyczyść kupon 
KUPON
0
0 zł
mecz
typ
kurs
dodaj mecz na kupon klikając w kurs
wygrane z uwzględnieniem aktywnych bonusów
pokaż wygrane pozostałych firm
zminimalizuj

Stawka  zł
AKTYWNE BONUSY BetclicBETFANFortunaPZBukSuperbetTotalbetTotolotek